Kategorijos


AMMILY 2MG/0.03MG PLEV. DENG.N21

AMMILY 2MG/0.03MG PLEV. DENG.N21

Vaistas (receptinis)
Gamintojas:ORIVAS
Pristatymo laikas: 2-4 d.d.
Spauskite ant žvaigždutės:
Siųsti vertinimą
skaityti atsiliepimus (0)
Rašyti atsiliepimą
7.10 Eur / 24.51 Lt
Vr - Receptinis vaistas. Galimas atsiėmimas ir apmokėjimas tik vaistinėje.
Vaistas yra receptinis, todėl norint jį įsigyti būtina turėti gydytojo išrašytą receptą.
Detalus aprašymas

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

Ammily 2 mg / 0,03 mg plėvele dengtos tabletės

Dienogestas ir etinilestradiolis

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

·      Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

·      Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

·      Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

·      Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Lapelio turinys

1.    Kas yra Ammily ir kam jis vartojamas

2.    Kas žinotina prieš vartojant Ammily

3.    Kaip vartoti Ammily

4.    Galimas šalutinis poveikis

5.    Kaip laikyti Ammily

6.    Kita informacija

 

 

1.         KAS YRA AMMILY IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

Ammily plėvele dengta tabletė (trumpai vadinama Ammily) yra geriamasis kontraceptikas, kuriame yra dviejų hormonų derinys.

 

Ammily sudėtyje nedideliais kiekiais yra dviejų rūšių moteriškų lytinių hormonų, vadinamų etinilestradioliu (poveikis panašus į estrogeno) ir dienogestu (poveikis panašus į natūralaus geltonkūnio hormono, progesterono). Dėl nedidelio hormonų kiekio kontraceptikai priklauso „mikropiliulių“ grupei, nes yra dviejų rūšių hormonų sudėtiniai preparatai, o tabletės tokios pačios kaip monofazinės tabletės.

 

Moterims, kurių vyriškų hormonų koncentracija padidėjusi ir „androgeninis poveikis“ pasireiškia paprastaisiais spuogais, vartojant Ammily simptomų sumažėja.

 

 

2.      KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT AMMILY

 

Bendrosios pastabos

Šiame pakuotės lapelyje bendrais bruožais nusakėme keletą galimų įvykių sekų, kada turite nustoti vartoti Ammily arba kada jo kontraceptinis veiksmingumas sumažėja. Šiais atvejais turite vengti lytinių santykių arba turite vartoti nehormoninius metodus (pvz., prezervatyvą) arba papildomą barjerinį kontracepcijos metodą. Nesivadovaukite kalendoriaus ar temperatūros metodais, nes vartojant geriamuosius kontraceptikus šie metodai tampa nepatikimi.

 

Kaip ir vartojant kitus sudėtinius geriamuosius kontraceptikus, Ammily vartojimas neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ar kitų lytiniu keliu plintančių ligų

 

Geriamosios kontraceptinės piliulės ir trombozė

Trombozė būna tada, kai yra susiformavęs kraujo krešulys, kuris gali užkimšti kraujagyslę. Kraujo krešuliai kartais susiformuoja giliosiose kojų venose (giliųjų venų trombozė). Jei šis kraujo krešulys atplyšta nuo venos, kur jis susiformavo, jis gali pasiekti ir užkimšti plaučių arterijas, sukeldamas plaučių emboliją.

 

Kartu pasireiškusi embolija ir trombozė vadinama tromboembolija. Giliųjų venų trombozė yra reta ir gali išsivystyti ir Jums vartojant, ir nevartojant piliulių, pvz., kai esate nėščia.

 

Kraujo krešulių rizika yra šiek tiek didesnė žmonėms, vartojantiems piliules negu žmonėms, jų nevartojantiems. Venų tromboembolijos (VTE) rizika yra daugiausiai padidėjusi pirmuosius metus, kai moteris pirmą kartą vartoja sudėtines piliules, bet vis tiek ji yra mažesnė negu rizika, siejama su nėštumu, kai liga pasireiškia 60 atvejų iš 100 000 nėštumų. Venų tromboembolija gali baigtis mirtimi 1 - 2 % atvejų.

 

VTE dažnis vartojančioms geriamuosius kontraceptikus, turinčius mažai estrogeno (<50 µg etinilestradiolio), siekia maždaug 20–40 atvejų 100 000 moterų per metus, bet ši apskaičiuota rizika skiriasi priklausomai nuo progestogeno. Tai lyginama su 5 - 10 atvejų 100 000 moterų per metus, nevartojusių preparato vienerius metus.

Epidemiologiniai tyrimai taip pat sieja sudėtinių SKG vartojimą su padidėjusia arterijų (miokardo infarkto, praeinančio smegenų išemijos priepuolio) tromboembolijos rizika.

 

Retais atvejais trombozė gali susiformuoti arterijose (arterijų trombozė), pvz., širdies (sukeldama širdies priepuolį) arba smegenų (sukeldama insultą arba praeinantį smegenų išemijos priepuolį (taip vadinamą PSIP – insultą be ilgalaikių pasekmių)) kraujagyslėse.

Itin retais atvejais kraujo krešuliai gali susiformuoti kitose vietose, pvz., kepenyse, žarnyne, inkstuose ar akyje. Trombozė gali sukelti sunkų ilgalaikį neįgalumą arba gali būti mirtina, nors taip nutinka labai retai.

Padidėjusi tokios arterijų tromboembolijos rizika siejama su sudėtinių geriamųjų kontraceptikų vartojimu.

 

Esant rizikos veiksniams (pvz., venų varikozei, pažengusiam flebitui ir trombozei, širdies ligai, nutukimui, kraujo krešėjimo sutrikimams) arba jiems buvus šeimos narių ligos istorijoje (t.y., tromboembolijai kada nors pasireiškus sąlyginai jauniems broliams, seserims arba tėvams), reikia pasitarti su savo gydytoju.

 

Širdies priepuolio ir insulto rizika didėja Jums senstant. Jei vartojant sudėtinius geriamuosius kontraceptikus atsirado aukštas kraujo spaudimas, gali būti, kad Jums reikės nustoti gerti piliules.

 

Giliųjų venų trombozės rizika padidėjusi, jei Jus operuoja ligoninėje arba esate imobilizuota (galbūt koja gipse arba dėl to, kad gydant venų varikozes kojos apvyniotos tvarsčiais). Ypač svarbu pasakyti gydytojui, kad vartojate piliules. Gydytojas Jums patars, kad nutrauktumėte Ammily vartojimą keturias savaites prieš planuojamą didelę operaciją arba ilgalaikę imobilizaciją, ir kad vėl pradėtumėte jį vartoti praėjus dviem savaitėms nuo pradėjimo vaikščioti.

 

Geriamosios kontraceptinės piliulės ir vėžio rizika

Krūties vėžys nustatytas šiek tiek dažniau moterims, vartojančioms piliules, lyginant su nevartojančiomis, nors nėra aišku, ar tai sukėlė piliulės. Moterys, vartojančios piliules, yra tikrinamos dažniau, todėl, lyginant su kitomis moterimis, joms krūties vėžys yra pastebimas ankstesnėse stadijose.

10 metų po piliulių vartojimo nutraukimo šis mažas skirtumas išnyksta.

 

Retais atvejais vartojančioms piliules nustatyti gerybiniai kepenų navikai, o dar rečiau – piktybiniai kepenų navikai. Dėl šių navikų gali prasidėti vidinis (pilvo) kraujavimas. Iš karto kreipkitės į gydytoją, jeigu jaučiate stiprų skausmą viršutinėje pilvo srityje.

 

Kai kurių tyrimų duomenimis moterims, ilgą laiką vartojančioms piliules, dažniau nustatomi gimdos kaklelio vėžio atvejai. Tačiau nėra visiškai aišku, ar tai sukelia piliulės, nes gimdos kaklelio vėžio dažnis gali būti veikiamas daugelio kitų veiksnių, pvz., lytinio elgesio (pvz., dažno partnerių keitimo).

 

Ammily vartoti negalima:

-          jeigu yra padidėjęs jautrumas etinilestradioliui, dienogestui arba bet kuriai pagalbinei Ammily medžiagai;

-          jeigu sergate arba anksčiau sirgote tromboze (žr. aukščiau);

-          jeigu sergate arba anksčiau sirgote arterijų ligomis, pvz., širdies priepuoliu arba insultu;

-          jeigu Jums yra arba buvo pasireiškę prodrominių širdies priepuolio (spaudžiantis krūtinės skausmas, plintantis į kaklą) arba insulto (praeinantis smegenų išemijos priepuolis, dar vadinamas PSIP, o tai yra insultas be ilgalaikių pasekmių) reiškinių;

-          jeigu yra didelės tromboembolinių komplikacijų rizikos veiksnių (žr. sąrašą toliau);

-          jeigu sergate aktyvia sunkia kepenų liga, gelta arba jos buvo praeityje; gelta arba viso kūno niežėjimas gali būti pirmi kepenų ligos požymiai;

-          jeigu yra aktyvus kepenų navikas (gerybinis arba piktybinis) arba buvo praeityje;

-          jeigu diagnozuoti ar įtariami lytinių organų arba krūtų navikai;

-          jeigu yra nežinomos kilmės kraujavimas iš makšties;

-          jeigu yra migrena praeityje pasireiškusi židininiais neurologiniais simptomais;

-          jeigu sergate arba anksčiau sirgote pankreatitu, siejamu su sunkia hipertrigliceridemija;

-          jeigu yra sunkus inkstų nepakankamumas arba ūmus inkstų funkcijos sutrikimas.

 

Tromboembolijos rizika padidėjusi, jeigu yra šios sąlygos:

-          jeigu sergate cukriniu diabetu, pažeidusiu kraujagysles;

-          jeigu sergate sunkia arterine hipertenzija;

-          jeigu sergate sunkiu lipidų metabolizmo sutrikimu (dislipidemija);

-          jeigu yra arba buvo biocheminių veiksnių, galinčių rodyti polinkį kraujo krešėjimo sutrikimams, įskaitant aktyvinto baltymo C (APC) atsparumą; taip vadinamo antitrombino III, baltymo C arba baltymo S trūkumą; amino rūgštis, vadinama homocisteinu, viršija normalią koncentraciją kraujyje (hiperhomocisteinemija); arba kai yra retų į baltymus panašių antikūnų, pvz., antifosfolipidinių antikūnų;

 

Jei Jums vartojant Ammily pasireiškia kuris nors iš pirmiau nurodytų sutrikimų, tuojau pat nustokite vartoti piliules ir kreipkitės į gydytoją. Tuo tarpu reikia vartoti nehormoninius kontracepcijos metodus.

 

Jei pasireiškia kuri nors iš pirmiau nurodytų sąlygų, pasakykite gydytojui prieš pradėdamos vartoti Ammily. Gydytojas greičiausiai patars kitos rūšies geriamąsias kontraceptines piliules arba kitą nehormoninį kontracepcijos metodą.

 

Specialių atsargumo priemonių reikia

Kai kuriais atvejais sudėtinius kontraceptikus galima vartoti tik suteikiant atidžią medicininę priežiūrą. Prieš pradėdamos vartoti Ammily pasakykite gydytojui, jeigu Jums pasireiškia kurie nors iš toliau nurodytų sutrikimų:

-          jeigu sergate cukriniu diabetu;

-          jeigu esate nutukusi (kūno masės indeksas daugiau nei 30 kg/m2);

-          jeigu nesate pasiekusi galutinio suaugusio žmogaus ūgio;

-          jeigu sergate arterine hipertenzija;

-          jeigu sergate širdies vožtuvų liga arba turite širdies ritmo sutrikimų;

-          jeigu sergate venų uždegimu (paviršiniu tromboflebitu);

-          jeigu sergate venų varikoze;

-          jeigu kuris nors iš artimiausių giminių sirgo tromboze, širdies priepuoliu ar insultu;

-          jeigu sergate migrena;

-          jeigu patiriate priepuolių (Sydenham’o chorėja);

-          jeigu Jūsų ar artimiausių giminių cholesterolio ar trigliceridų (riebalinių medžiagų kraujyje) koncentracija padidėjusi;

-          jeigu sergate kepenų liga arba turite nusiskundimų dėl tulžies sistemos;

-          jeigu sergate uždegimine žarnų liga (Crohn‘o liga arba opiniu kolitu);

-          jeigu sergate gelta ir (arba) jaučiate viso kūno niežėjimą;

-          jeigu sergate kai kuriais imuninės sistemos sutrikimais (sistemine raudonąja vilklige);

-          jeigu sergate retu kraujo krešėjimo sutrikimu ir inkstų liga (hemoliziniu ureminiu sindromu);

-          jeigu sergate retu hemoglobino metabolizmo sutrikimu (porfirija);

-          jeigu sergate paveldima angioneurozine edema;

-          jeigu sergate endogenine depresija;

-          jeigu Jums buvo pasireiškęs bėrimas pūslelėmis vėlyvu nėštumo laikotarpiu (nėščiųjų pūslelinė);

-          jeigu sergate klausos pablogėjimu dėl vidurinės ausies sutrikimo, vadinamo otoskleroze;

-          jeigu turite ar anksčiau turėjote geltonai rudų dėmių ant odos, ypač ant veido (chloazmų); jeigu jų turėjote, turite vengti tiesioginės saulės šviesos ar ultravioletinių spindulių;

-          jeigu rūkote. Tabako rūkymas didina geriamųjų kontraceptikų vartojimo sunkaus šalutinio poveikio, pvz., širdies priepuolio, insulto riziką. Daugiau rūkant ir senstant rizika toliau didėja.

 

Vartodamos piliules nustokite rūkyti, ypač jei esate vyresnė nei 35 metų amžiaus. Jei nemetate rūkyti, turi būti vartojami kiti kontracepcijos metodai, ypač jei yra kitų rizikos veiksnių.

 

Kada turite apsilankyti pas gydytoją?

Gydytojas gali Jums vartojant piliules paskirti periodiškus apsilankymus pasitikrinti. Pagal Jūsų sveikatos statusą ir būklę gydytojas nuspręs, kas kiek laiko šie patikrinimai būtini, ir kokie tyrimai bus atlikti.

 

Kreipkitės į gydytoją kuo greičiau, jeigu patiriate kurį nors iš šių požymių:

-          jeigu pasireiškia bet kokie sveikatos būklės pokyčiai (ypač žr. simptomus, aprašytus šiame lapelyje), arba sutrikimai, paminėti lapelyje, pasireiškia artimam šeimos nariui;

-          jeigu užčiuopiate mazgą krūtyje;

-          jeigu reikia vartoti kitus vaistus;

-          prieš planuojamą didelę operaciją ar imobilizaciją (paklauskite gydytojo bent prieš 4 savaites);